SCROLL DOWN

Vücut Şekillendirme Tedavileri

Estetik açıdan vücut şekillendirme tedavileri, vücuttaki istenmeyen yağları ve kıvrımları azaltmaya ve toparlamaya yardımcı olan ameliyatsız yöntemlerdir.

Vücut şekillendirme tedavisinin başlıca faydaları:

 • Vücutta kardiyovasküler verimliliği artırır ve kan basıncının düşürür.
 • Kardiyovasküler problemler ve metabolik hastalıklar geliştirme riskinin azaltır.
 • LDL (kötü kolesterol), trigliseritler ve birikmiş iç organ yağlarını azaltır.
 • Vücudun enerjetik olmasını sağlar.

Medikal Estetikte Ameliyatsız Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

 • Bazı insanlar fiziksel olarak aktiftir ve kolayca egzersiz yapabilirler. Bazılarının ise dayanıklılığı ve egzersiz yapma iradesi yoktur. Aktif egzersiz, istemli kontrol ile yapılan egzersiz olarak tanımlanabilir. Pasif egzersiz ise istemli kontrol olmaksızın gerçekleştirilen egzersiz olarak tanımlanır.
 • Aktif egzersiz, kaslarınızı çalıştıran ve vücudunuzun kalori yakmasını gerektiren herhangi bir hareketi içerir. Yüzme, koşma, koşu bandı, spor salonu egzersizi, yürüyüş hatta dans dahil olmak üzere birçok fiziksel aktivite türü vardır. Aktif ve pasif egzersizlerin yanı sıra vücudun şekillendirilmesi, cildi hem de kasların toparlanması gerekir. Hiçbir egzersiz ve sağlıklı beslenme, vücutta meydana gelen selülit, yavaş dolaşım veya gevşek kaslar gibi sorunları tek başına çözmeye yetmez.
 • Vücut şekillendirme için çeşitli cerrahi olmayan prosedürler mevcuttur. Bu tedavilerin amacı; inatçı yağları azaltmak veya gidermek, gevşek veya sarkmış alanları sıkılaştırmak ve vücudun farklı bölgelerini daha iyi “şekillendirmektir“. Vücut şekillendirme ve zayıflama ile ilgili birçok teknoloji bulunur. Bu terapilerin kaynağı fizik tedavilerden gelmektedir.
 • Elektroterapi, Vakum Terapi, Ultrason Tedavisi, Yumuşak Lazer, Mezoterapi, Karboksiterapi, Hifu, Elektroterapi, Vakum Tedavileri, Titreşimli Masaj Terapileri, Mikro Akım, Radyofrekans, Ultrason tedavileri bu tip ameliyatsız zayıflama ve şekillendirme teknolojileri arasındadır. Liposuction, lipo-shaping, karın, basen yağ aldırma veya mide balon gibi cerrahi seçenekler deneyimli ellerde başarılı sonuçlar sağlar, ancak herkese ve her endişe için uygun değiller.
 • Bir mikro iğneleme yöntemi olan Mezoterapi, iyi bilinen non-invaziv kilo verme ve vücut şekillendirme tedavisidir. Mezoterapi, erkekler ve kadınlar için liposuctiona cerrahi olmayan bir alternatiftir. Vücudun belirli bölgelerinde biriken selülit ve yağları azaltır.
 • Mezoterapi, vücudun belirli bir bölgesine iletmek için cildin orta katmanına geleneksel veya homoeopatik ilaçların mikro enjeksiyonlarını kullanır. Kişi tedavi edilen bölgede 2 ila 5 inç Vücudun birçok alanında istenmeyen birikintilerin çözülmesine yardımcı olur. Mezoterapi, selülit tedavisi için mükemmel sonuç verir.
 • Ozon tedavisi, diyet ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları ile birleştirildiğinde kilo kaybı için de çok etkili bir tedavi yöntemidir. Ozon tedavisi metabolizma hızının artmasına, kan şekeri seviyesinin düzenlenmesine ve açlık krizlerine yardımcı olur. Ozon tedavisi etkili şekilde yağlar yerine kollajenin yerleşmesini sağlar. Hücresel yenilenmeye yardımcı olur ve dokuları sıklaştırır. Görünümü iyileştirir ve vücut bedenini küçültür. Selülitleri giderir, ideal vücut ağırlığına ulaşmaya ve obezitenin giderilmesini sağlar.
 • Karboksiterapi yöntemi selülit ve çatlakları tedavi eder, dolaşımı ve cilt elastikiyetini iyileştirir. Karboksiterapi, cerrahi olmayan bir estetik tıp tedavisidir. Deri altına gaz halindeki karbondioksiti bir iğne vasıtasıyla deri altı dokuya aşılamak için enjeksiyonlar veya transdermal uygulama kullanır. Bu tedavi yağ hücrelerini yok eder. Kan akışını uyarır, cilt elastikiyetini artırır. Selülit görünümünü azaltır ve çatlakların görünümünü iyileştirir.
 • Elektroterapi ise elektronik bir kas stimülasyonudur. Vücudu şekillendirir, kasları sıkılaştırır, lenfatik drenajı uyarır. Kan dolaşımını ve metabolizmayı arttırırken toksinlerin ve fazla sıvıların atılmasına yardımcı olur. Kas-iskelet sistemi yaralanmalarının iyileşmesini teşvik eder ve ‘kas atrofisini’ önler. Güvenlidir ve yan etkisi yoktur.
 • Tedavide vakumla çekmeyi içeren teknolojilerden; Kupa Çekme, Lipo-Masaj, Velasmooth, Smooth Shape tedaviler kan dolaşımını artırır ve kas gerginliğini azaltır. Genel kan akışını iyileştirir ve hücre onarımını teşvik eder. Yeni bağ dokuları ve bu dokularda yeni kan damarları oluşturmaya yardımcı olurlar. Pürüzsüz lazer ışığı, diyot lazer, R.F. gibi yararlı tedavileriyle eklenen yeni teknolojiler, vücut sağlığını ve şeklini iyileştirmek için sinerjik bir bütünlük içinde çalışırlar.
 • Lipo-masaj, kollajen ve elastin üretimini iyileştirir. Daha rafine bir vücut şekli ile daha pürüzsüz, daha sıkı bir cilt elde etmenize yardımcı olur.
 • SmoothShapes xv cihazı, diyot lazer ışığının sürekli dalga enerjisini, vakum ve masajın mekanik manipülasyonu ile birleştirerek selüliti tedavi eder.
 • Velasmooth, cildin hem daha derin dokusunu hem de üst katmanlarını tedavi eder. Yağ dokularını hedefleyen ve ısıtan radyofrekans ve infraruj enerjileri birleştirirken, vakumun doku manipülasyonu cildi eşitler.
 • Ultrasonik Kavitasyon Lipoliz, belirli bölgelerde biriken yağ birikimini ortadan kaldırmak için yenilikçi, cerrahi olmayan bir prosedürdür. Bel, uyluk iç, karın, kol altı ve üst kollar, dizler ve ayak bilekleri çevresinde lokalize yağların alınması için en güvenli yöntemlerden biridir.
 • Ultrasonik kavitasyon lipoliz, yağı azaltmak için ultrason kullanan bir tür ‘liposuction’ tekniğidir. Doğrudan tedavi bölgesine uygulanır ve enjeksiyon yapılmaz. Ultrason enerjisi ılıktır ve cildin altındaki yağ dokusunu azaltır. Yağ hücresi hareketliliğini teşvik eder. Vücuttaki fazla sıvıları metabolize etmeye ve boşaltmaya yardımcı olur.

 

 • HIFU, inatçı yağların, selülitlerin giderilmesini ve vücut şekillendirmeyi hedefler. Hifu, deri altı yağ dokusu üzerinde çalışır. Hızlı hücre nekrozuna neden olan yerel dokunun sıcaklığını artıran moleküler titreşimlere neden olur. Çalışmalar HIFU’nun karın ve yanlarda yağ azaltımı için güvenliğini ve etkinliğini, tek bir tedaviden sonra karın çevresinde 2 cm’lik tutarlı bir azalma olduğunu ortaya koymaktadır.

 

 • Radyofrekans, cilt sıkılaştırma ve selülit giderme için non-invaziv bir teknolojidir. Radyofrekans tedavisi, epidermisten daha derin dokulara yoğun ısı verir. Kollajen üretimini ve dolaşımı artırır. Dokulardan yağların salınmasına yardımcı olur.

 

 • Radyofrekans, yüksek frekanslı bir elektrik akımının cildin yüzeysel katmanlarına nüfuz eder. Sadece seçilmiş dokularda, kollajen üreten hücrelerin olduğu orta cilt katmanını, büyük kollajen yapıların ve yağ dokusunun bulunduğu en derin cilt katmanı olan hipodermisin ısıtılması anlamına gelir. Radyofrekans tedavisi, daha pürüzsüz ve daha sıkı bir cilt elde etmek için sarkık cildi ve selüliti tedavi eder.

 

 • Titreşim terapileri, vücuda bir aletle masaj yapmayı içerir. Tüm vücut titreşim masajı kilo kaybına ve yağ yakılmasına yardımcı olur. Esnekliği ve kan akışını artırır. Kas ağrısını azaltır ve kas gücünü artırır. Stres hormonu kortizolü azaltır.

 

 • G5 Masaj, kas gevşemesine yardımcı olur. Lenfatik drenajı uyarır, selülit görünümünü azaltır ve ağrının giderilmesine yardımcı olur. Kasları güçlendirmek ve dolaşımı artırmak için mükemmel bir masaj tekniğidir. Yağ birikintilerinin ve selülitin parçalanmasına yardımcı olur. Sırt, omuz, uyluk, basen, kalça ve mide için özellikle faydalıdır.
 • ECM (Elektro selülit masajı), masajın terapötik faydalarını mikro akım tedavisinin etkinliği ile birleştirir. Elektro Selülit Masajı, mikro akımla elektriksel olarak yüklenen iletken silindirleri kullanır, hafifçe yoğurur, ağrıyan uzuvları ve sarkan kasları sıkılaştırır. Silindirler, belirli sorunlu bölgeleri hedef alan gövdeyi çevrelemek için tasarlanmıştır. Uyarıcı ‘Elektro Selülit Masaj’ cihazı, yağ birikintilerini parçalamaya, kasları toplamaya ve tedavi alanının şekillenmesine yardımcı olur.
 • Pressoterapi, lenfatik drenajı artırır. Kolları ve bacakları zayıflatır, ağrıları hafifletir ve vücudu detoksifiye eder. Bir masaja benzer şekilde ritmik bir hareketle kollarınız, bacaklarınız için hava basıncı makinesi kullanır. Pressoterapi, figürünüzü inceltmede ve genel vücut profilinizi iyileştirmede bilimsel olarak kanıtlanmıştır. İstenmeyen selülitten kurtulmanıza, yağları azaltmaya, bacakları, mide ve kolları sıkılaştırmaya yardımcı olur.
 • Vücut şekillendirme tedavilerinde kişilerin kilo vermekte aynı olmadığına dikkat etmek önemlidir. Doğru diyetle, ideal kilo kaybına ulaşabilecekleri veya vücut şekillendirme tedavilerine aday kişiler, diyet ve egzersize dirençli inatçı bölgeleri olan hedef kilosuna yakın kişilerdir. Zayıf bir insanın vücudu toparlaması için bile vücut şekillendirme tedavisi gereklidir.

 

“Yaşam kalitesi ve mutluluk için hem sağlıklı hem de güzel olmak istiyoruz. Sağlığınızı ve vücut bütünlüğünüzü bozan ve yaşam kalitesinizi olumsuz etkileyen vücutta biriken yağlarınızdan Zayıflama ve Vücut Şekillendirme Tedavileri ile kurtulabilirsiniz.”