SCROLL DOWN

Mezoterapi Lokal Yağ Giderme Tedavisi

Mezoterapi vücut inceltici tedaviler, istenmeyen küçük lokalize yağ alanlarının parçalanmasına yardımcı olan bir dizi enjeksiyon içerir. Bu vücut yağını parçalama sürecine lipoliz denir.

 • Mezoterapi tedavisi, küçük miktarlarda çeşitli ilaçların mezoderm tabakasına, deri altındaki yağ tabakasına ve bağ dokusuna enjekte edilmesi ile başlar. İlaçların mezoderm tabakasına enjekte edilmesi ile alttaki yağlar giderilir.
 • Mezoterapi zayıflama tedavisi, bölgesel zayıflama veya genel kilo kaybı için idealdir. Selülit dokusunu hedefler, yağları eritir ve lenf düğümlerinin drenajını iyileştirir. Enjeksiyon bölgelerine lokalize kan akışını güçlendirir. Cildi yumuşatır ve toparlar. Karın bölgesi, göbek, kollar ve vücudun diğer bölgelerindeki yağları azaltır.

 Mezoterapi Tedavi Kombinasyonları ile Güvenle Zayıflayın.

 • Mezoterapi her durumu tedavi eder. Mezoterapi ışıltılı bir cilt ve gençleşme sağlarken, selülit, saç dökülmesi, çatlaklar ve sarkan ciltler için ideal tedavi sağlar.
 • İnceltici vücut mezoterapisi, sarkan cildi sıkılaştırır, inatçı yağ alanlarını azaltır, çatlak ve selülit görünümünü iyileştirir.
 • Lipoliz mezoterapi, genel vücut küçültme tedavisine ihtiyaç duyan obez kişiler için ideâldir. Sadece karın, kalça, kollar veya bacaklarda lokal olarak uygulanmaktadır.
 • Genelde zayıf olan ancak kalça ve uyluk gibi inatçı yağlı bölgelere sahip kişiler için ideâldir. Yağlar eridikten sonra doğal olarak vücuttan atılır.

Mezoterapi tedavisi kalıcıdır. Daha hızlı sonuç alınmasını kolaylaştırmak ve ileride vücut şeklini korumak için kişinin kilosunu normal düzeyde tutması ve gerektiğinde mezoterapi tedavisini tekrar etmesi gerekir. Sonuçlar ilk tedaviden sonra fark edilebilir. Ortalama 4 tedaviden sonra, elbise boyutunda veya kemer çentiklerinde gevşemeyi fark edebilirsiniz.

Mezoterapi, yaygın olarak uygulanan ve kilo vermeye yardımcı olan bir alternatif tedavidir. Başlangıçta bulaşıcı hastalıkların ve spor yaralanmalarının tedavisi için geliştirilmiştir. Sonrasında kullanım alanını genişletmiştir.

 • Mezoterapi, lokal estetik yağ azaltımı için ideâldir.
 • Yağ kaybı ve selülitin iyileştirilmesi gereken bölgelerde uygulanır.
 • Deri altına lokalize yağların eritilmesine yardımcı olan belirli maddeleri transfer etmeyi amaçlar. Solüsyonlar hızlı çalışan yağ çözücü maddeler içerir.
 • Kilo alınmamasına dikkat etmek koşuluyla kalıcı bir yağ eritme yoludur.
 • Diyetler, yaşam tarzı ve besin takviyeleri uzun vadeli sonuçlar elde etmek içindir.
 • Cildi sıkılaştırır ve yüzde gıdı yağını azaltır. Selüliti azaltır.
 • Mide, bacak, uyluk, kol ve kalçada lokalize olan yağları giderir.
 • Tedavi süresi 25 ila 60 dakika sürer. Hasta tedaviden hemen sonra normal aktivitesine ve sosyal hayatına dönebilir.

Vücut İnceltici Mezoterapi Tedavisinin Amacı Nedir?

Vücut inceltici mezoterapi tedavisinin amacı, kilo kaybı ve yağ azaltmaya, beden küçültmeye yardımcı olur. Sırt, karın, kalçalar, kolların üst ve iç kısımları gibi inatçı yağ bölgelerinde, sütyen çizgisi etrafındaki yağ sarkmaları, yüzde çift çene görünümü, bacaklarda ve baldırlarda yağ birikimini azaltmak için ideâl bir tedavidir. Vücudun dokusunu pürüzsüzleştirir, çatlak izlerinin görünümünü azaltır. Genel veya bölgesel kilo kaybına yardımcı olmak ve selülit birikimlerinin üstesinden gelmek için mükemmel bir tedavidir.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Vücut inceltici mezoterapi tedavisinde kişinin durumuna bağlı olarak 5 ila 10 seans önerilir. Dördüncü seanstan sonra genellikle bedeninizdeki azalmayı fark edeceksiniz. Her seanstaki enjeksiyon sayısı, tedavi bölgelerine 50 ile 150 minik enjeksiyon arasında değişmektedir. Seanslarının yararı, tedaviden sonraki üç hafta içinde belli olacaktır. Arzulanan hedefe bağlı olarak 4 ila 6 hafta arayla birkaç tedavi önerilir.

Kişi diyetini ve sağlıklı yaşamını kontrollü bir şekilde sürdürmesi gerekir. Vücudu şekillendirmek ve toparlamak için egzersiz, rejim, toparlayıcı ve inceltici vücut tedavileri önerilir.


Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Mezoterapi tedavisinin kısa süreli ve geçici yan etkiler olarak; hafif morarma, ağrı ve şişlik olabilir fakat kısa sürede kaybolur.

Mezoterapi tedavisi kontrendikasyonları; hamile kadınlar, emziren anneler, sağlık sorunları olan obez hastalar veya diyabet hastası, otoimmün hastalıkları, vasküler komplikasyonlar veya enfeksiyonu olan kişiler için uygun değildir.