SCROLL DOWN

Karboksiterapi (Yağ Azaltma)

Karboksiterapi, yağ azaltma ve çeşitli cilt sorunları iyileştirmek için cerrahi olmayan bir yağ azaltma tedavisidir.

 • Karboksiterapi’ veya ‘Karbondioksit’ tedavisi, az miktarda Co2’nin vücuda veya yüzeysel olarak deri yüzeyinin altına enjekte edilmesinden oluşur. Karboksiterapi, cilt düzensizliklerini düzeltmek ve inatçı yağ birikintilerini azaltmak için mükemmel bir tedavidir.
 • Yaşamın her anında vücut oksijen solumakta ve karbondioksit atmaktadır. Pek çok insan karbondioksidin derin terapötik faydalarını anlamadan atık bir ürün olarak düşünür. Karboksi terapisi 80 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır. Fransa’nın kraliyet kaplıcalarında kullanılma geçmişi olduğu bilinmektedir. Karbondioksit yönünden zengin termal sulardaki düzenli banyo sayesinde, yara iyileşmesi, artan kan dolaşımı ve gelişmiş cilt elastikiyeti bilinen faydalarıdır.

Günümüzde etkileri daha iyi anlaşılan Karboksi Terapisi;

 • Karboksiterapi selülit ve kırışıklık gibi pek çok endişeye hitap edebilir.
 • Kimyasal peeling ve lazer tedavilerinden sonra iyileşmeyi hızlandırır.
 • Cilt tonusunu aydınlatır, göz çevresindeki şişkinliği giderir.
 • Selülit ve çatlakları tedavi eder.
 • Vücuttaki yağ birikimlerini ortadan kaldırır.

Doğal ve Sağlıklı Bir Onarımla Formunuzu Yeniden Kazanın.

 • Karboksiterapi tedavisi, tedavi edilen bölgeye taze kırmızı kan hücreleri getirmek ve bir yara iyileşme tepkisini uyarmak için kan dolaşımında artışa neden olan bir ‘oksijen açığı’ yaratır. Yeni kandaki artış, bölgedeki eski lenf sıvısını ve durgun kanı temizler. Tedavi cilde güçlü bir nemlendirme sağlar. Bu tedavi diyet ve egzersizin başaramadığı inatçı yağları azaltır. Kollar, kalça, göz kapakları, yüz, bacaklar, pelvik bölgesi ve mide bölgesindeki yağları ortadan kaldırır.
 • Karboksiterapi, çeşitli kozmetik rahatsızlıkları tedavi eder. Çatlaklar, koyu göz altı halkaları, aşırı yağlanma, selülit ve cilt düzensizlikleri gibi bölgelerde etkilidir. Karboksiterapi, bir bölgeye Co2 sızdırma fikri üzerinde çalışır. Vücut o bölgeye daha fazla oksijen göndererek buna karşı koyar. Belirli alanlara daha fazla oksijen gönderme süreci, hücreler arasında biriken sıvının ve atığın ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Artan kan akışı cildin görünümünü iyileştirir, renk değişimini dengeler ve konturları yumuşatır.
 • Karboksiterapi güvenli ve hızlıdır. Tedavi seans başına yalnızca 15 ila 30 dakika sürer. Tedaviden sonra normal aktivitelerinize dönülebilirsiniz. Seçilen tedaviye bağlı olarak birden fazla tedavi önerilir. Yağ azaltma için 6 ila 10 tedavi önerilir. Çatlakların şiddetine göre 3 ila 4 seans önerilir. Seans süresi, bölgeye bağlı olarak yaklaşık 5 ila 45 dakika sürer.
 • Cildin esnekliğini arttırır. Tedavi sırasında cildin deri altı dokusuna küçük bir iğne sokulacaktır. Enjeksiyon noktasında, karbondioksit komşu dokulara yayılır. Fazla Co2, vücudu bölgeye daha fazla oksijenli kan göndermesi için kandırır, böylelikle dolaşımı iyileştirir ve arttırır. Co2 ise yağ hücrelerini yok etmeye yardımcı olur ve lenfatik sistemi tarafından doğal olarak atılır. Karboksi tedavisinde iyi sonuçlar için birkaç ay boyunca birden fazla seans gerektirir.
 • Karboksiterapi çatlaklar için mükemmel bir tedavi yöntemidir. Vücutta görülen çatlaklar dermal kollajenin yırtılmasıdır. Karboksiterapi, cildi kalınlaştıran ve görünümünü iyileştiren yeni kollajen yaratır. Karbondioksit gazı da yağ hücrelerine enjekte edilerek hücrelerin patlamasına ve vücuttan atılmasına neden olur. Karboksiterapi, inatçı yağlı bölgeyi tedavi etmenin güvenli ve etkili bir yoludur.

Karboksiterapinin Yağ Azaltma Tedavisinin Amacı Nedir?

Karboksiterapi yağ azaltma tedavisi, yağ dokusunu ve inatçı yağ birikintilerini azaltır. Yara izlerini ve çatlakları azaltır, yüzdeki gıdıyı azaltır. Tek bir tedavi seansında yağ, selülit ve çatlaklar gibi birçok sorunu aynı anda tedavi eder.

Tedavi Süresi ve Seans Sayısı Nedir?

Karboksiterapi yağ azaltma tedavisi hızlıdır ve nispeten ağrısızdır. En iyi sonuçlar için diğer tedavilerle birleştirilir. Yağ azaltma için 6 ila 10 seans, haftada 2-3 kere önerilir. Ardından haftada minimum 1x tedavi yeterli olacaktır. Co2 gazı antibakteriyel özellikler taşıdığından ve giriş noktası son derece küçük olduğundan, tedavi sonrası enfeksiyon olasılığını sınırlandırır. Yine de bölgeye makyaj yapmamanız ve tedaviden sonra 6-8 saat banyo yapmaktan kaçınmanız tavsiye edilir.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Karboksiterapi yağ azaltmanın yan etkileri olarak ciltte hafif kızarıklık ve hafif yanma hissi olabilir. Morarma ve şişkinlik, yaygın olmamakla birlikte tedaviyi takip eden bir hafta içinde kaybolur.

Karboksiterapi tedavi kontrendikasyonları; hamile kadınlar, emziren kadınlar , diyabetin ileri evreleri, kan pıhtılaşma bozuklukları, kardiyovasküler bozukluklar, diyaliz veya böbrek yetmezliği öyküsü, kemoterapi veya kanser öyküsü olanlar için yan etkiler (kontrendikasyon) olabilir ve uygun değildir.