SCROLL DOWN

Yanak & Elmacık Dolgusu

“Hollywood Starlarının Güzellik Sırrı”

Yaşlanma, cilt altında destekleyici dokuların kademeli olarak kaybolması ile meydana gelir. Yüz hacim ve şeklini kaybetmeye başlar ve özellikle yanakları ile çeneyi etkiler. Dikkatlice yerleştirilen yanak dolguları, yanaklara hacim ekler ve kaybolan hacmi tekrar kazandırır.

Yaşla birlikte yüzdeki kemik, kas, yağ ve deride doğal değişiklikler olur. Bu değişiklikler yüz hacminde kayıplara ve ciltte sarkmalara neden olur. Yüz yorgun ve cansız görünebilir. Dermal dolgular yanaklardaki hacmi geri kazandırmak, doğal yanak konturu oluşturmak ve sarkmış cildi toparlamak için kullanılır. Yüzün görünümünü dramatik bir şekilde değiştirmek yerine her zaman iyileştiren ve gençleştiren doğal sonuçları hedefleriz.

Yüzün Kalbi Elmacık Kemikleridir.

Elmacık kemikleri yüz güzelliğinin yüzde 70’ini temsil eder ve yanlarda büyütme kararı doktorların estetik gözüne bağlıdır. Doğal yüz yaşlanması ve kilo kaybı sonucu çökük yanaklar oluşmaya başlar. Deri ve kas altındaki destekleyici yağları kaybettikçe, yanakları geçen çizginin derinleştiğini ‘nazojugal kıvrımlar’ ve daha belirgin burun ile ağız arası çizgilerin ‘nazolabial kıvrımlar’ oluştuğunu fark edebilirsiniz. Ağır gıdı ve genel hacim kaybı yüzün yorgun ve solgun görünmesine neden olur.

Dermal yanak dolgusu, cildin dermisine enjekte edilen bir maddedir. Hedeflenen bölgeleri dolgunlaştırarak batık yanakları etkili bir şekilde tedavi edebilir. Birçok farklı tipte dolgu maddesi olmasına rağmen en popüler olanı Hyaluronik Asit (HA) dolgulardır. Elmacık kemikleri yüzün kemik yapısının kalbidir. Orta yüzün yükselmesine yardımcı olur ve yüzün üst bölümüne hoş bir yumuşaklık ve genç görünüm kazandırır. Ayrıca orta yanaktaki gölge yüze güzel bir incelik ve canlılık da yanak dolgusu ile kazandırılır.

Amaç
Yanak dolgusunun en temel amacı; hacim kaybını gidermek ve yüzün daha fazla güzelleşmesini sağlamaktır. Bu tedavi ayrıca çukur yanak görünümünü onarmak, yaşlanmaya bağlı hacim kaybını iyileştirmek, çukurların doldurulması sağlamak ve elmacık kemiklerini belirginleştirmeyi sağlar.

Kalıcı Sonuçlar
Ortalama 12 ila 18 ay arasında sonuçlarını gösteren bu işlem kişiden kişiye değişmektedir.

Ağrı ve Yan Etkiler
Bu uygulamada ağrı ya da yan etki yoktur. Özel topikal anestezinin de kullanıldığı tedavi sonrası (1-5 gün arasında) hafif kızarıklık şişlik veya ara sıra morarma oluşabilir.

İyileşme Süresi
Genellikle iyileşme süresi gerekmez. Ertesi gün sosyal hayatınıza ve normal aktivitelerinize geri dönebilirsiniz.

Süre ve Seans
45 dakikalık sürelerle, 1 veya 2 kere tedavi seansına ihtiyaç duyabilir.

Hyaluronik Asit dolgularıyla yapılan yanak dolgusu ile elmacık kemikleriniz hacim kazanır ve pürüzsüz bir görünüme kavuşabilir. Yanak bölgesi çok hareketli bir yapıda olmadığı için dolgu süresi 18 aya kadar etkisini göstermeye devam edebilir.