SCROLL DOWN

O2 Oksijen Terapi Cilt Bakımı

Oksijen yaşam için en önemli unsurlardan biridir. Havadan soluduğumuz oksijen vücudumuzu ve cildimizi sağlıklı tutar, cildi kirden ve toksinlerden arındırır.

  • Cildimizdeki oksijen seviyeleri yaşla birlikte doğal olarak azalır ve dehidrasyona, gevşekliğe, düzensiz cilt tonuna, kırışıklık ve ince çizgilere neden olur.
  • Oksijenli cilt bakımı, cildi beslemek ve kollajenin çoğalmasını desteklemek için tasarlanmıştır. Epidermise (cildinizin dış tabakası) yüksek konsantrasyonlu oksijen moleküllerinin püskürtülmesini ve cildin içine ulaşmak için basınç yoluyla oksijen infüzyonunu içerir.
  • Yüzünüze ve boynunuza uygulanan oksijen, vitaminler, mineraller, temel besinler ve botanik özler ile basınç yoluyla nüfuz ettirilir. Böylece cildi içten ve dıştan yeniler ve besler.
  • Oksijen cilt bakımı, cilt hücrelerine ekstra bir oksijen dozu sağlar ve böylece daha hızlı hücre yenilenmesine yardımcı olur. Oksijen hücre yenilenmesi için çok önemlidir. Yeni hücrelerin büyüme hızını artırır ve skar iyileşmesine yardımcı olur.
  • Oksijen cilt bakımı, cildi derinlemesine nemlendirir, pH dengesini geri kazandırır ve cildi güneşin zararlarından korur. Üst katmandaki tüm kirleri ve ölü hücreleri arındırmaya yardımcı olur. Tıkanmış gözenekleri ve yanaklardaki sağlıklı görünümü ortaya çıkarır.

Sağlıklı ve Işıl Işıl Bir Cilt Bakımı Sağlar.

  • Oksijen Cilt Bakımı, cildinizin en derin katmanlarına saf oksijeni ileterek, dokuları beslemeye ve onarmaya yardımcı olur. Sağlıklı bir ışıltıya yol açar.
  • Oksijen bakımın en büyük faydalarından biri de cildi sıkılaştıran, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltan dokulardaki kollajeni artırmasıdır.
  • Bu tedavi cildin oksijeni kullanmasına yardımcı olur. Besinler ve vitaminler saf oksijen ile cildin derinliklerine ulaştırılarak gençleşmeyi ve detoksifikasyon sürecini hızlandırır.
  • Kirlilik ve güneşe maruz kalmanın etkilerini ortadan kaldırıp, cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur.

Oksijen Cilt Bakımın Amacı Nedir?

Oksijen cilt bakımı, cildinizi nemlendirmek ve cildin daha genç bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmak için doğal kollajeni desteklemek için oluşturulmuş “invazif olmayan” bir işlemdir.

Yüz oksijen infüzyonu cilde sağlıklı bir ışıltı katar. Gözenekler yararlı serumları daha kolay emer. Akneyi yatıştırır ve akne bakterilerini öldürür. Cilde önemli miktarda vitamin veya botanik bileşen göndermeye yardımcı olur. Eşitlenmiş tonda, parlak, ışıltılı bir cilt tedavisi sağlar. Cildin daha parlak ve dolgun görünmesine yardımcı olan yüzdeki kan dolaşımını iyileştirir.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Oksijen tedavisinin hiçbir yan etkisi yoktur. Yalnızca hassas ciltler için işlemden birkaç saat sonra kaybolan sağlıklı kızarıklığa neden olabilir. Olumlu kabul edilen yan etki olarak cildin şiş veya dolgun görünmesi olarak kabul edilir. Oksijen cilt bakım tedavisinin herhangi bir kontrendikasyonu (yan etkisi) yoktur.