SCROLL DOWN

Mezoterapi Yüz

Mezoterapi, farmakolojik maddelerin intradermal enjeksiyonundan oluşan tıbbi bir prosedürdür. Tedavi edilecek bölgeye direkt olarak uygulanır. Besin, hormon, vitamin, enzim gibi mükemmel biyo uyumlu ve tamamen absorbe edilebilen uygun ürünlerin yüzeysel dermiş katmanına enjekte edilmesidir. Amaç cildin gençleştirilmesi ve sağlıklı genç cildin yenilenmesidir. Elde edilen etki sıkı, parlak ve nemli bir sağlıklı cilttir.

“Cildin Vitamin ve Nem Dengesini Sağlar.”

Yaşlandıkça, cildimiz güneşe maruz kalma, hormonal değişiklikler, zayıf beslenme ve zayıf cilt dolaşımının bir sonucu olarak hayati besinlerini kaybeder. Mezoterapi yüz tedavisi, cilt dokusunun gerçek anlamda yeniden yapılandırılmasına izin verir ve yaşlanma sürecini yavaşlatır. Bu bakım cildi sıkılaştırır, elastik lifler sağlar ve cildi iyileştirir.

Mezoterapi, değerli besin, vitaminler ve “hyaluronik asit” kokteyli kullanır. Cilt tedavisi veya “Derin Hidrasyon” işlemi olarak da bilinir. Enjeksiyon işlemi küçük iğneler ile uygulanır. Dermise mekanik olarak girildiğinde fokal bir enflamatuar bölge oluşturur. Bu da fibroblastların yaralanma bölgesine göç etmesine yol açar ve onarım süreci yeni kollajen oluşumunu ve cilt sıkılaşmasını tetikler.

“Her yeni yaş ile birlikte ciltte birtakım istenmeyen değişiklikler olabilir. Mezoterapi Tedavileri cildinizin ihtiyaç duyduğu tüm tedavileri uygulayarak hayal ettiğiniz sağlıklı, parlak ve nemli bir cilde ulaştırır. “

Mezoterapi Neden Tercih Edilmelidir?
Mezoterapi invazif değildir ve sadece yüzeysel bir iğne gerektirir. Cildin ihtiyacına göre genel cilt gençleştirme ve nemlendirme işlemlerinde oldukça etkili ve faydalı sonuçlar verir. Cildin tonunu ve parlaklığını iyileştirir, gevşek, sarkan ciltlerin elastikiyetini artırır, her türlü cilt tipinde yapılabilir.

Mezoterapi Tedavisi Sonrası Öneriler Nelerdir?

  • Tedaviden sonraki ilk 2-3 gün boyunca aktif makyaj yapılmaz.
  • Herhangi bir kozmetik ürünü kullanılmaz.
  • Bir hafta boyunca sauna, hamam veya aktif spor yapılmaz.
  • 2 hafta solaryum bakımları yapılmaz.
  • 1-2 hafta boyunca açık güneşte bronzlaşmak veya sürekli kalmak tavsiye edilmez.

Kalıcı Sonuçlar

Mezoterapinin optimal sonuçları, istenen düzeltme seviyesine ve cilt sağlığına bağlıdır. 4 veya 6 kez bir tedavi kürü ve ardından aylık koruyucu bakımlar ile 18 ay veya daha uzun süreli kalıcı sonuçlar elde edilir.

Ağrı ve Yan Etkiler

Kullanılan iğne yüzeyseldir, derinlemesine nüfuz etmez. Gerekirse işlemden önce anestezik krem ​​kullanılabilir.

İyileşme Süresi

Cilt taze ve canlanmış görünür, bazı cilt problemleri için tedavi sonucu kur sonunda görülür. Çoğu kişi aynı gün normal aktivitelerine ve sosyal yaşantısına geri dönebilir.

Süre ve Oturum

Tedavi yaklaşık olarak 30 ila 40 dakika arasında sürer ve kür tedavi süreci önerilir.

“Etkili ve mucizevi bir tedavi şekli olan Mezoterapi tedavileri ile özel günlerinizde daha ışıltılı ve göz alıcı bir cilde sahip olabilirsiniz.“