SCROLL DOWN

İP Askı

İP Askı germe, çığır açan, yaşlanmayı geciktiren, ameliyatsız bir lifting işlemidir. Yüzün cilt ve dokusunu kaldırarak daha genç bir görünüm kazandırır. Ek olarak kollajen üretimini teşvik ederek uzun vadede fayda sağlar.

Genç ve sağlıklı bir yüzün “V” şekli görünümü vardır. Dokunun yaşlanması ve yerçekimi etkisi ile V-şekli kaybolur. Bu da “gevşek çene” boyun veya yüzün diğer kısımlarında fazla deri görünümüne neden olur. Bu tedaviye ideal adaylar, yüzünde yaşlanma belirtisi olan tüm bireyler ile kaş, yanak, gıdı ve boyun derisinde sarkıklık oluşmaya başlayan kişilerdir. İple yüz germe tedavisinin ana amacı kaşları, yanakları, çene ve boyunu kaldırmaktır.

İp Askı Germe ile Lifting Etkisini Cildinizle Buluşturun.

İp Askı, stratejik olarak yerleştirilmiş iplikler aracılığıyla cilde nazik bir lifting etkisi sağlar. Emilebilen ve toksik olmayan malzemeden yapılmış sütürlerin kullanılmasını içerir. Anında cilt sıkılaştırma ve kaldırma sağlamak için yüzeyin hemen altında ilmeklenir, çene hattına ve yanaklara genç bir görünüm kazandırır.

Cerrahi iplikler iki yönlü çalışır.

 • Cildi kaldırmak için fiziksel mekanizma sağlar ve doğal kollajen üretimini teşvik eder.
 • Kollajen cildi kalınlaştırma ve dolgunlaştırmaya yardımcı olarak; kırışıklıkları, ince çizgileri ve diğer kusurların azalmasını sağlar.

Bu tedavi, doğal kollajen üretimini arttırarak uzun süreli yüz gençleştirme etkisi sağlar. İp Askı, enjekte edilen ipin etrafında kollajen oluşturur. Cildi orijinal sıkı şekline geri dönmesini sağlar ve kaybolan “V şeklini” yeniden oluşturur. İpler, yüz, boyun veya yüzün herhangi bir yerinde sarkan dokuları nazikçe destekleyen ve sıkılaştıran bir süspansiyon etkisi yaratan gerilim ile sabitlenir. Bu ipler sıkıldıklarında tedavi bölgesinde anında lifting etkisi sağlar. Bu yüzden bu tedavi genellikle ameliyatsız yüz germe olarak da anılır.

Kesin olmadığı için cilt altında ipler görünmez ve iz kalmaz. İp askı işleminin sonuçları, rötuş yapılmadan önce 1 ila 2 yıl sürebilir. İp askı tedavisinde kullanılan ipler, vücutta 4 ila 6 ayda çözünecek emilebilir bir malzemeden yapılmıştır. Çok ağır veya dokusu zayıf ciltli adaylar için önerilmez.

İp Askı İşlemin Faydaları:

 • Sarkan kaşlara lifting etkisi sağlar.
 • Orta ve alt yüzün sarkık yumuşak dokusunu düzeltir.
 • Boyunun sarkık yumuşak dokusunu düzeltir.
 • Sarkan yanakları yeniden doğal konumlandırır.
 • Erken yaşlanma kırışıklıklarını pürüzsüz yapar.
 • Kırışıklıkların oluşmasını doğal olarak engeller.

İp Askı Uygulamasına İdeal Adaylar Kimlerdir?

İple Askı Lifting için en iyi adaylar, doğal görünümlü cilt sıkılaştırma ve lifting tedavisi arzu eden 20 yaşın sonlarından başlayarak 60’lı yaşlarda olan kişilerdir. Herhangi yabancı maddelere alerjik reaksiyonu olan, keloid skarlarına / aşırı kanamaya yatkın kişiler için önerilmez. İnce veya çok hassas cilde sahip olan kişilere de önerilmez. Zira daha ince cilt iplerin görünür olmasına neden olabilir, bu da sonuçları olumsuz etkileyebilir.

Prosedür Süresi

Genellikle, istenen etkiyi elde etmek için yalnızca bir prosedür gerekir. İple Askı Lifting işlemi nispeten ağrısızdır (uyuşturucu krem kullanılarak) ve yaklaşık 30 dakika sürer. Kesi işlemi yoktur ve tedaviden hemen sonra normal aktivitelerinize ve sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

Kalıcı Sonuçlar

Kalıcı sonuçlar, yaş grubuna, sarkma derecesine ve tedavi sırasında kullanılan iplik sayısına bağlıdır. İple Askı Lifting işleminin kalıcı sonuçları ortalama bir yıl veya daha uzun süre dayanır.

Yan Etkileri Nelerdir?

İp Askı uygulamasında iplik geçirmenin yan etkileri nadirdir ancak imkânsız değildir. Tedavinizden önce, komplikasyon (yan etki) riski yüksek olmadığından emin olmak için tıbbi geçmişinizi gözden geçiriyoruz. Tedavi alanındaki asimetrik sonuçlar, cilt bantları, boşluklar veya çukurlar gibi yan etkiler olabilir. Şişme, morarma ve hafif rahatsızlıkların oluşma olasılığı bulunur. Cilt kusurları genellikle birkaç hafta içinde kendiliğinden düzelir.

İyileşme Süresi ve Bakım Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

İp Askı yaptıran kişiler, 24 saat içinde normal aktivitelerine devam edebilirler. Bakım sonrası talimatları dikkatlice takip etmeniz çok önemlidir. Birkaç hafta yüz üstü yatmanız istenebilir.

Şişliği azaltmak için;

 • Buz paketleri kullanın.
 • Sauna, yüzmek ve egzersiz yapmaktan kaçının.
 • Doğrudan güneşe maruz kalmayın.
 • Agresif yüz temizleyiciler kullanmayın.
 • Yüksek performanslı sporlardan kaçının.

Birkaç hafta boyunca uzun süre yüz üstü olmanızı gerektiren herhangi bir hareketten uzak durun. Egzersize genellikle iki hafta sonra geri dönebilirsiniz. Bu noktada, iyileşme tamamlanmış olur ve normal hayata dönebilirsiniz. Dinlenmek için zaman ayırmak ve vücudunuzun iyileşmesine izin vermek iyileşme sürenizi kısaltacaktır.

İple Askı Lifting işlemi yaşlanma belirtilerine karşı cildinize aydınlık ve canlı bir görünüm kazandırır. Bu işlem hasta güvenliği ve işlem sonrası konforu için ehil ellerde ve tam teşekküllü bir klinik tarafından yapılmalıdır. La Donna Estetik ve Güzellik Merkezi sağlığınızı ve hasta haklarınızı güvence altına alarak tüm bu işlemleri güvenli bir şekilde gerçekleştirmektedir.”