SCROLL DOWN

Hydrafacial Cilt Bakımları

Hydrafacial, derin bir canlandırıcı etki yaratan, birden fazla aşamadan oluşan, nazik, invaziv olmayan bir cilt bakımıdır.

  • Hacim kaybı, genişlemiş gözenekler, güneş hasarı ve genel elastikiyet kaybı cildi etkileyerek görünümü daha yaşlı ve donuk gösterir. Hydrafacial, yaşlanmanın gözle görülür etkilerini tersine çevirmek için temizliği, peelingi ve hidrasyonu birleştirir.
  • Hydrafacial tedavisi hidra-dermabrazyon, kimyasal soyma, ağrısız ekstraksiyon ve derin hidrasyon içerir. Tedavi sırasında peptitler, hyaluronik asit ve antioksidanlar cildin derinliklerine ulaştırılarak doğal bir ışıltı ve sağlıklı görünen bir cilde yol açar.
  • Hydrafacial ince çizgileri, kırışıklıkları, sivilceleri, siyah noktaları, kuru cildi, yağlı cildi, düzensiz cilt tonunu, genişlemiş gözenekleri, güneş hasarını ve hiperpigmentasyonu tedavi eder.
  • Hydrafacial yüzdeki kirleri giderir. Cildinizin dış tabakasını vakum benzeri bir ekstraksiyon yöntemiyle derinlemesine temizler. Daha nemli, parlak ve ışıltılı bir görünüm için dokulara birkaç serumu aşılar.
  • Hydrafacial kuru, normal, karma ve yağlı ciltler için uygundur. Cilt hedefine ulaşmak için kişiselleştirilmiş tedavi Her tedavi, özel cilt ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde düzenlenir. İlk seansta anında sonuçlar görülecektir.
  • Hydrafacial cilt bakımları, cildi temizlemek, özütlemek ve nemlendirmek için patentli teknolojiyi kullanır. Bu canlandırıcı tedavi bir saatten kısa sürede tamamlanarak uzun süreli cilt sağlığı sağlar. Gelişmiş bir Vortex-Fusion dağıtım sistemi kullanarak, kirler etkili ve acısız bir şekilde çıkarılır. Tedavi yatıştırıcı ve ferahlatıcıdır ve hemen etkilidir.

Hydrafacial Tedavi Adımları Şunlardır:

  • Temizleme: Hydrafacial’ın ilk adımı yüz temizliğidir. Makyaj temizliği ve ardından Vortex Fusion Tedavide laktik asit ve antioksidan kullanılarak yumuşak ve pürüzsüz bir cilt elde edilir.
  • Derin Peeling: Daha derin soyma ve dökülme gerçekleştirmek için farklı uçlar kullanılarak gerçekleştirilir. Peeling, gözeneklerdeki tüm kir ve kalıntıları giderir ve gözenekleri açmak cildinizin daha fazla “nefes almasını” sağlar.
  • Ekstraksiyon: Akne, beyaz milia ve tıkanmış gözenekleri Hydrafacial tedavisinin en faydalı adımlarından biridir. Ekstraksiyon, bir vakum işlemiyle yapılır.
  • Serumlar: En önemli adım serumdur. Temizlik ve ekstraksiyondan sonra cilt antioksidan infüzyona hazır hale gelir, derin katmanları canlandırır. Kollajen, elastin, hyaluronik asit, büyüme faktörleri, alfa ve beta hidroksi asitler ve peptid kombinasyonları gibi cilt ihtiyacını karşılar. Tedavi amacına bağlı olarak farklı serumlar cilt katmanları üzerinde farklı etkilere sahiptir.

Hydrafacial Tedavisinin Amacı Nedir?

Hydrafacial tedavisinin temel faydası, ince çizgi ve kırışıklıkların iyileştirmesidir. Daha canlı ve aydınlık bir cilt için cilt tonunu eşitler. Elastikiyet ve sıkılık sağlar. Kahverengi lekelerin azaltır. Yağlı ve tıkanmış cildin tedavi eder ve büyük gözenekleri giderir.

Hydrafacial tedavisi, ciltlerini etkileyen önemli hormonal değişimlerden geçen ergen kişilerde ve orta yaşlı ciltlerde ince çizgileri azaltmak ve cildi canlandırmak için tercih edilmektedir.

Hydrafacial Tedavi Öncesi ve Sonrası Bakım

Hydrafacial tedavisinden önce doktorunuz tarafından izin verilmediği sürece tedaviden 6 ay önce Accutane gibi ürünleri kullanmayı bırakmalısınız. Tedaviden en az 48 saat önce ve sonra topikal kullanmayı da bırakmalısınız.

Uygulamadan en az 48 saat önce ve sonra glikolik asit veya enzimler gibi peeling uygulamaları yaptırmayın. Hydrafacial tedavisinden en az 2 hafta önce ve sonra kimyasal soyma ve lazer tedavileri uygulamayın. Tedaviden en az 72 saat önce ve sonra güneşe maruz kalmamalı veya solaryumdan uzak durun.

Bakım sonrası terapistinizin önerdiği uygun temizleme ürününü kullanın ve 5 gün boyunca SPF 30 güneş koruyucu krem uygulayın. Aynı gün makyaj yapılmaması ve en az 24 saat sıcaktan kaçınılması önerilir.

Yan Etkileri ve Kontrendikasyonları Nelerdir?

Hydrafacial cilt bakımları tedavisi rahatlatıcıdır. Yan etkisi olmayan hafif bir masaj gibi hissedilir. Bazı hassas ciltlerde ağrı ve iltihaplanma olmadan hızla kaybolan kızarıklık oluşabilir.

Hydrafacial cilt bakımları kontrendikasyonları; Hydrafacial hamile veya emziren kadınlar, yakın zamanda uygulanan ışık veya lazer tedavisi, kimyasal peeling, yüzde cilt iltihabı, şiddetli akne, yakın zamanda yüz steroid enjeksiyonu, son cerrahi prosedür veya cilt enfeksiyonu, yakın zamanda güneş yanığı veya benlerde değişikliği olan kişiler için uygun değildir.