SCROLL DOWN

Çene & Jawline Dolgusu

Yüz Hatlarınızı ve Doğal Kıvrımlarızı Güçlendirin.

Güçlü bir çene ve aerodinamik alt yüz özelliği, çekiciliğin önemli bir unsurudur. Çene ve Jawline Dolguları, daha ince ve genç bir görünüm için yüze hacim kazandırır. Yüzün yapısını güçlendirebilir ve alt yüzün görünümünü dengelemek için daha güçlü bir çene hattı sağlayabilir. Ağız çevresine ve çene boyunca uygulanarak yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırabilir. Aynı zamanda sarkık deriyi doldurur ve gıdı görünümünü azaltılmasına yardımcı olarak çeneye daha net bir kontur sağlar.

Çenede düzensizlik genellikle bir kişinin yan profiline bakıldığında belirginleşir. Küçük çene ve zayıf bir çene hattı, genellikle daha az çekici görünüm ve yüz dengesizliğine neden olur. Yaşlanma ile birlikte çenede ek değişiklikler olabilir. Doku kaybı ve ciltte sarkma ile başlayan dudakların altında çene kıvrımı belirginleşir ve bu da çukurlu bir görünümle daha fazla sarkmaya yol açar. Yaşlandıkça çene kemiği küçülür, ağız ve çene etrafındaki yağlar zamanla kaybedilmeye başlar. Bu değişiklikler, marionette çizgilerin oluşmasına, dudak çevresinde incelme ve kırışmaya, ayrıca gıdı oluşmasına neden olabilir.

Sihirli Bir Dokunuşla Gıdılara Elveda!

Çene dolgusu, yüz hatlarının daha uyumlu olması için yüze daha iyi oranlar sağlar. Bu işlem, doğal yüz yapınıza bağlı olarak hacmi artıracak, daha ince çene hattı görünümünü iyileştirecektir. Yüzünüzde simetri oluşturmanın yanı sıra boynu şekillendirecek ve böylelikle yüz hatlarına denge getirecektir. Bu tedavi yönteminde doğru tanı koymak çok önemlidir. Bazen sorun daha çok kemik eksikliği veya kas disfonksiyonu ile ilgilidir. Bu nedenle bazı durumlarda dolgu kombinasyonuna ihtiyaç duyulabilir.

Amaç

Çene dolgusu; yüzünüze doğal, dengeli ve estetik bir görünüm sağlar. Hızlı, güvenli ve oldukça etkilidir. İnvaziv olmayan yani cerrahi müdahale gerektirmeyen bir çene büyütme tedavisi sunar. Kaybedilen hacmi geri kazandırabilir ve daha dolgun, daha genç bir görünüm sağlar. Yüz hatlarını ve doğal kıvrımları güçlendirmek, kadın yüzünün kadınsı kısımlarını ve erkek yüzünün erkeksi kısımlarını vurgulamak için dolgu enjeksiyonları uygulanır.

 

Tedavi Seçenekleri

Ameliyatsız Çene ve jawline dolgu tedavisi düşük çeneleri, yaşlanan çeneleri ve çukurlu çeneleri hedefler. Çene çizgisi şekillendirme, çene açısını dengeleme ve çift çeneyi düzeltme gibi estetik kaygılara da başarılı cevaplar vermektedir.

Kalıcı Sonuçlar
Dermal dolgunun lifting etkisi hemen görülür ve cilt dokusunu destekler. Tamamen yerleşme 2 hafta sürer ve 8 ila 24 ay arasında dayanır.

Ağrı ve Yan Etkiler
Hasta konforunu artırmak için anestezi kullanılan bu işlemde hafif şişlik ve bazen morarma olabilir. Üç günden daha kısa süren geçici enjeksiyon kızarıklığına bağlı olarak şişme, rahatsızlık, yumru-engebeli değişiklikler, morarma, kaşıntı veya renk değişikliği olabilir.

İyileşme süresi
İşlem sonrası bakım önemlidir. Sauna, güneş ve sıcak banyodan kaçının. 24 saat egzersiz yapmayın. Doktorlarımız iyileşme süresince size rehberlik edecektir.

Süre ve seans
Tedaviye bağlıdır ve kişiden kişiye değişir.

“Her kişinin estetik kodları farklıdır. Yüzü değerlendirirken çevre dokuları da dikkate alarak kişiye özel bir tedavi uygulanmalıdır. Çene ve jawline dolgu tedavisi doğal görünümlü ve yüzün bütünüyle uyumlu olmalıdır.”